GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålar 13464208
*
nr 1346 4208
Skålar
2 st, Keramik, Sydamerika. Diameter: 18-25 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 20:49:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/9 20:39:27
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålar sydamerika
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:13
-
6549 Grötskålar
3 st, tenn, 1700-/1800-tal. Diameter: 20-21, längd..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:40
-
6180 Skålar
+ fat, 7 delar, Kina, nutida. Längd: 19 cm, diamet..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08
-
6551 Skålar
+ fat, Kina, 7+ 7 delar. Diameter: 11,5-15,5
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:43
-
6706 Skålar
8 st, Rörstrand, Filippa K, porslin. Diameter: 12,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:52
*
Skålar
nr 1346 4208
Skålar
2 st, Keramik, Sydamerika. Diameter: 18-25 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/9 20:39:27 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålar sydamerika
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:13 -
6549 Grötskålar
3 st, tenn, 1700-/1800-tal. Diameter: 20-21, längd..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:40 -
6180 Skålar
+ fat, 7 delar, Kina, nutida. Längd: 19 cm, diamet..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08
-
6551 Skålar
+ fat, Kina, 7+ 7 delar. Diameter: 11,5-15,5
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:43 -
6706 Skålar
8 st, Rörstrand, Filippa K, porslin. Diameter: 12,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:52



